28
mar
17
sty
Szanowni Państwo!
Pragniemy poinformować, iż z inicjatywy Wójta Gminy Radomin w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Radominie powstanie punkt szczepienny w ramach Narodowego Programu Szczepień.
Zgodnie z rządowymi wytycznymi pierwszeństwo w szczepieniach będą mieli seniorzy w związku z czym ustalono ogólnopolski harmonogram:
– od 15 stycznia rejestracja osób, które ukończyły 80 lat,
– od 22 stycznia rejestracja osób które skończyły 70 lat,
– od 25 stycznia rozpoczęcie szczepień.
W celu ułatwienia dostępu do szczepień uruchomiono 3 możliowści rejestracji:
– w punkcie szczepień (numer telefonu zostanie udostępniony na
początku przyszłego tygodnia na stronie Gminy Radomin oraz poprzez dystrybucję ulotek do mieszkańców — strażacy OSP będą dostarczać ulotki z informacjami o szczepieniach seniorom z terenu całej gminy),
– poprzez infolinię 989,.
– poprzez internetową kartę pacjenta.
Dzięki współpracy z PSP oraz lokalnymi jednostkami OSP osoby, które nie mają możliowości dotrzeć na miejsce szczepienia będą mogły skorzystać z trasportu zapewnionego przez Gminę Radomin. Instnieje także możliowść szczepienia w domu, w przypadku ciężkiej choroby pacjenta, która nie pozwala na opuszczenie miejsca pobytu. Zespół szczepienny będzie składał się z personelu medycznego Szpitala Powiatowego w Golubiu -Dobrzyniu, jednocześnie informujemy, że nie będzie możliowści szczepienia w radomińskim oddziale NZOZ Nasz Medyk.
Więcej informacji na temat szczepień:
Gminny Koordynator ds. Szczepień – Sławomir Rożek – 797-189-920 www.gov.pl/szczepimysie/
9
sie
Czcigodni Księża! W związku ze stale rosnącą liczbą zdiagnozowanych zachorowań na COVID-19 i pojawiającymi się nowymi ogniskami zakażeń koronawirusem SARS-COV-2, także na terenie diecezji płockiej, oraz mając na uwadze Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 7 sierpnia 2020 r. przypominam i polecam zachowywanie następujących norm sanitarnych:
1. Należy przestrzegać wciąż aktualnego obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką przez wszystkich uczestników zgromadzenia liturgicznego poza celebransem. Konieczne wydaje się wywieszanie informacji o tym w wejściach do kościołów i kaplic oraz stałe przypominanie tego obowiązku wiernym, uczestnikom liturgii i nabożeństw.
2. Należy zapewnić możliwość użycia środka dezynfekującego na dłonie, dostępnego przy wejściu do kościołów.
3. Uwzględniając możliwości i okoliczności, należy przypominać wiernym o konieczności zachowania dystansu społecznego pomiędzy osobami niespokrewnionymi uczestniczącymi w liturgii. Okręgowa Izba Lekarska w Płocku rekomenduje również takie zorganizowanie ruchu w kościołach między nabożeństwami, aby w drzwiach świątyni nie przechodzili obok siebie wchodzący i wychodzący.
4. W czasie Komunii Świętej należy oddzielić uczestników liturgii, którzy pragną przyjmować Komunię na rękę (forma rekomendowana w obecnej sytuacji zagrożenia zarażeniem) od przyjmujących Ją do ust. Można w tej materii ogłosić, że najpierw udzielamy Komunii Świętej na rękę, a później do ust, lub robić to w dwóch oddzielnych miejscach.
Przypominam, że lekceważenie tych podstawowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego oraz zagrożenia epidemiologicznego uderza w istotę budowania prawdziwej chrześcijańskiej wspólnoty i naraża szczególnie osoby chore, osłabione i starsze, na niebezpieczeństwo zarażenia i utraty życia.
Dziękuję jednocześnie za konsekwentne i sumienne przestrzeganie zaleceń sanitarnych państwowych i diecezjalnych w związku z panującą pandemią. Służy to owocnemu i roztropnemu duszpasterzowaniu w tym trudnym czasie. Nie ustawajmy w czujności i modlitwie o ustanie pandemii COVID-19, polecając się szczególnie opiece Matki Bożej i św. Rocha – szczególnego patrona w czasach zarazy.
Płock, dnia 7 sierpnia 2020 roku
†Piotr Libera
Biskup Płocki
24
maj
PARAFIA
WNIEBOWZIĘCIA
NAJŚWIETSZEJ MARYI PANNY
W DULSKU
Adres parafii:
Adres e-mail:
Porządek mszy św.:
Kancelaria parafialna:
Nowe konto bankowe: